chafewax دانلود مشاهده دانلود فیلم تریبون آزاد مردمی

chafewax: دانلود مشاهده دانلود فیلم تریبون آزاد مردمی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 بامردم

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی نرخ دلار جهت تجار کم کردن یافت

پس از اجرایی شدن بسته ارزی تازه از روز گذشته شرایط نشان می‌دهد که اجرای این سیاست، گامی رو به جلو جهت اقتصاد بوده هست، چراکه بازار آزاد طی دو – سه روز اخیر در س

نرخ دلار جهت تجار کم کردن یافت

نرخ دلار جهت تجار کم کردن یافت

عبارات مهم : بازار

پس از اجرایی شدن بسته ارزی تازه از روز گذشته شرایط نشان می دهد که اجرای این سیاست، گامی رو به جلو جهت اقتصاد بوده هست، چراکه بازار آزاد طی دو – سه روز اخیر در سراشیبی قیمت قرار گرفته و دلار در بازار ثانویه که به عنوان مرجع رسمی ارز است دیروز ۸۹۵۰ تومان قیمت خورد و امروز کمتر از ۸۳۰۰ تومان بین تجار معامله شد.

حسین سلاح ورزی – نائب رییس اتاق بازرگانی ایرانی – در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تصویب بسته ارزی تازه یک قدم مثبت و رو به جلو هست. همچنین عمق و گستره بازار ثانویه را توسعه داده و عملا از اتلاف ارزی و هدر دادن منابع دولت جهت طیف گسترده ای از کالاها اجتناب کرده هست. تعیین قیمت ارز به مکانیزم بازار واگذار شده است که قدمی مثب و کارآمد است.

نرخ دلار جهت تجار کم کردن یافت

وی افزود: قیمت پایه و میانگین که در بازار ثانویه بین صادرکننده و واردکننده رد و بدل شده است در زحمت قیمتی ۸۰۸۰ تا ۸۳۰۰ بوده است.

به گزارش ایسنا، طبق بسته تازه ارزی که ابتدای هفته از سوی رییس کل بانک مرکزی اعلام و از روز گذشته (سه شنبه) اجرا شد، تمامی ارز ناشی از صادرات غیرنفتی از جمله پتروشیمی ها و گروه فلزات به بازار ثانویه آمده و در سامانه نیما عرضه شود. از این رو واردکنندگان نیز در این بازار ارز مورد نیاز خود را تامین کنند. در حالی قیمت مورد نظر جهت بازار ثانویه از ابهامات آن به شمار می رفت که بانک مرکزی اعلام کرده بود این قیمت به طور توافقی و بر اساس عرضه و تقاضا انجام می شود.

پس از اجرایی شدن بسته ارزی تازه از روز گذشته شرایط نشان می‌دهد که اجرای این سیاست، گامی رو به جلو جهت اقتصاد بوده هست، چراکه بازار آزاد طی دو – سه روز اخیر در س

بر اساس بسته تازه ارزی، قیمت تعیین شده است در بازار ثانویه ثابت نیست و به طور شناور عوض کردن خواهد کرد. هرچند که ارز نفتی به طور مستقیم به این بازار وارد نمی شود ولی آن طور که مدیر کل بانک مرکزی اعلام کرده هست، هرگاه که نیاز باشد از ارز نفت نیز جهت کنترل بازار ثانویه تزریق خواهد شد.

گفتنی هست، قیمت ارز در بازار ثانویه قرار است با زیاد کردن حدود پنج درصدی در صرافی ها عرضه شود.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | روز گذشته | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog