chafewax دانلود مشاهده دانلود فیلم تریبون آزاد مردمی

chafewax: دانلود مشاهده دانلود فیلم تریبون آزاد مردمی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 بامردم

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری اقتباسی متفاوت از موراکامی ، «ما تا ابد…» تخیل را نشانه می‌گیرد

کارگردان «ما تا ابد در قطب می‌مانیم» با اشاره به اینکه این نمایش از چهار داستان کوتاه هوراکی موراکامی و حال و هوای دیگر آثار وی وام گرفته شده است است راجع به دی

اقتباسی متفاوت از موراکامی ، «ما تا ابد...» تخیل را نشانه می‌گیرد

«ما تا ابد…» تخیل را نشانه می گیرد/ اقتباسی متفاوت از موراکامی

عبارات مهم : تئاتر

کارگردان «ما تا ابد در قطب می مانیم» با اشاره به اینکه این نمایش از چهار داستان کوتاه هوراکی موراکامی و حال و هوای دیگر آثار وی وام گرفته شده است است راجع به دیگر شاخصه های این نمایش سخن گفت.

رحیم نوروزی بازیگر و کارگردان تئاتر که این روزها نمایش «ما تا ابد در قطب می مانیم» را در کافه تریای تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه دارد در این باره به مهر گفت: اجرای این اثر نمایشی از اول آذرماه شروع شده است است و با توجه به ظرفیتی که کافه تریای چهارسو دارد تا امروز استقبال از کار خوب بوده و بسیاری از تماشاگران مجبور می شوند روی زمین بنشینند.

وی راجع به اقتباسی که در نگارش نمایشنامه از آثار موراکامی داشته هست، بیان کرد: در طول یک سال گذشته با گروه نمایش، آثار متفاوت موراکامی را بررسی کردیم و راجع به کارهایش با هم گپ زدیم و روی آنها فکر کردیم تا در نهایت به اقتباس از چهار داستان کوتاه «مرد یخی»، «دخترِ تولد»، «داستان های اسپاگتی» و «گربه های آدم خوار» رسیدیم البته تنها در اقتباسی که از داستان «مرد یخی» داشتیم تا حدودی وفادارانه عمل کردیم و در کل در این نمایش از شخصیت ها، مضمون و تم داستان ها و حتی رمان های موراکامی وام گرفته ایم و آنها را تبدیل به یک داستان واحد کرده ایم.

نوروزی راجع به چگونگی این اقتباس یادآور شد: در این نمایش قصه چهار پیشخدمت رستوران ایتالیایی یکی از محله های توکیو روایت می شود. داستان نمایش در یک روز بارانی در شهر توکیو اتفاق می افتد و می توان گفت نمایشنامه اثری اورجینال از کار درآمده و نوشته خودم است و اقتباس مستقیمی از یک داستان خاص به حساب نمی آید بلکه زیاد حال و هوا و عنصرهای یکسان آثار موراکامی مورد توجه قرار گرفته است و تلاش کرده ایم به دنیای او نزدیک شویم که البته رویکرد و نگاه خودمان را هم داشته ایم.

وی اضافه کرد: ممکن است خوانندگان آثار موراکامی هنگامی که به دیدن این نمایش می نشینند یاس آلودگی و ناامیدی آثار این نویسنده را نبینند چون این نمایش تفاوت زیادی با آثار موراکامی دارد ولی در عین حال سوررئالیزمی که در نوشته های این نویسنده وجود دارد در نمایش «ما تا ابد در قطب می مانیم» نیز وجود دارد. سوررئالیزم نه معنای دنیا فراواقعیت بلکه آمیختگی نامحسوس رویا، کابوس، آرزو و واقعیت. در هم آمیزی مسایلی که ممکن است در وقت آینده اتفاق بیفتند با وقت حال یا چیزهایی که در گذشته رخ داده اند ولی در وقت حال حضور دارند. مهمترین اتفاقی که در این نمایش رخ داده و من از آن رضایت دارم تفکیک ناپذیری رویا و واقعیت هست. در این نمایش ارتباط مستقیمی با تخیل تماشاگر داریم و با توجه به امکانات محدودی که اثر دارد مخاطب قطعا از یاد می برد که در کافه تریای سالن چهارسو نشسته است و نمایش را در سالن نامتعارفی تماشا می کند.

این بازیگر تئاتر و تلویزیون راجع به داستان نمایش توضیح داد: نمایش راجع به دختری است که در روز تولد ۲۰ سالگی اش اتفاقات عجیب و غریبی برایش رخ می دهد و قرار است که یک آرزو بکند و یک تصمیم جدی بگیرد. این دختر تصمیمش را با دوستانش در میان می گذارد …

وی راجع به گزینش بازیگران جوان نمایش گفت: بازیگران کار حدود ۲ سال است که در کنار من هستند و در کلاس های بازیگری مختلفی که من برگزار کردم، حضور داشتند. در سال های گذشته کلاس های بازیگری زیادی داشته ام و با هنرجویان جوان بسیاری در ارتباط بودم که بازیگرانی که در این نمایش حضور دارند از جمله هنرجویان پیگیر این کلاس ها هستند. افرادی کتابخوان و با استعداد که در یک سال گذشته تلاش بسیاری جهت شکل گیری این اثر کردند. حتی گزینش داستان ها نیز به وسیله خودشان صورت گرفت و من تنها پیشنهاد دادم که داستان هایی را از آثار یک نویسنده گزینش کنیم چون در ابتدا ما داستان کوتاه های متعددی را بررسی و دراماتورژی می کردیم که در نهایت روی موراکامی متوقف شدیم.

نوروزی تصریح کرد: این نمایش بدون تکیه به تهیه کننده، اسپانسر، تبلیغات وسیع، بیلبورد، بنر، صورت آشنا شده است و دیگر مناسباتی که این روزها در تئاتر وجود دارد، شکل گرفته است و به شکلی کاملا مستقل اجرا می شود. بازیگران نمایش جهت نخستین بار است که بازی می کنند ولی کارشان هیچ چیز از بازیگران حرفه ای کم ندارد.

وی در آخر راجع به دیگر فعالیت هایش عنوان کرد: در حال حاضر مشغول بازی در سریالی تاریخی به کارگردانی محمدرضا ورزی و «افسانه هزارپایان» به کارگردانی شهاب عباسی هستم همچنین صحبت هایی جهت بازی در ۲ اثر نمایشی به کارگردانی آرش دادگر و سیروس کهوری نژاد داشته ام.

«ما تا ابد در قطب می مانیم» به نویسندگی و کارگردانی رحیم نوروزی از اول آذر ماه ساعت ۱۶:۳۰ در کافه تریای تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است.

در این اثر نمایشی که با نگاهی به آثار هاروکی مورا کامی نویسنده برجسته ژاپنی اجرا می شود عالیه نعمت الهی، پرنیان محرابی، رومینا فرمانی، سوگل ایزدی فرد، سلمان مشیر پناهی به عنوان بازیگر حضور دارند.

اقتباسی متفاوت از موراکامی ، «ما تا ابد…» تخیل را نشانه می‌گیرد

واژه های کلیدی: تئاتر | نمایش | داستان | داستان | نویسنده | کارگردانی | نمایشنامه | داستان کوتاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog