chafewax دانلود مشاهده دانلود فیلم تریبون آزاد مردمی

chafewax: دانلود مشاهده دانلود فیلم تریبون آزاد مردمی انتخابات ریاست جمهوری انتخابات 96 بامردم

گت بلاگز بین‌الملل جاستین ترودو از پاپ جهت سفر به کانادا دعوت کرد

نخست وزیر کانادا از پاپ جهت سفر به این کشور و عذرخواهی از بومیان کانادایی دعوت کرد.

جاستین ترودو از پاپ جهت سفر به کانادا دعوت کرد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا روز دوشنبه در دیدار شخصی با پاپ «فرانسیس» رهبر کاتولیک های دنیا از وی خواست که به کانادا سفر و از بومیان این کشور که کودکانشان در دو قرن گذشته در کلیساهای کاتولیک مورد بدرفتاری واقع شده است اند عذرخواهی کند.
ترودو بعد از این دیدار به اهمیت مصالحه با بومیان جهت مردم کانادا اشاره کرد و گفت: به پاپ گفتم که چگونه با عذرخواهی از بومیان می تواند به مردم کانادا کمک کند.

عبارات مهم : کانادا
به گزارش رویترز، کمیسیون حقیقت و مصالحه کانادا در گزارشی در سال 2015، دور نگه داشتن کودکان بومی از والدینشان را ‘نسل کشی فرهنگی’ توصیف کرده بود.

این کمیسیون جهت مصالحه با بومیان، 94 پیشنهاد مطرح کرده بود که یکی از آن ها عذرخواهی رسمی پاپ از بازماندگان و نوادگان آنان بود، به علت آنچه این کمیسیون
‘نقش کلیسا در سوء استفاده روانی، فرهنگی، عاطفی، جسمی و جنسی’ عنوان کرد.
حدود 30 درصد از کودکان بومی کانادا که تعدادشان بالغ بر 150 هزار نفر می شده است هست، از آخرهای قرن نوزدهم به مدرسه های شبانه روزی فرستاده می شدند تا از فرهنگ و زبان اجدادی خود دور و در فرهنگ مسیحی استحاله شوند.
بودجه این مدارس جهت مدت بیش از یک قرن به وسیله دولت تامین می شد ولی بسیاری از آن ها از سوی کلیساها و عمدتا کلیساهای کاتولیک اداره می شدند.
بر اساس این گزارش، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اعلام کرد که در دیدار با پاپ درخصوص پرسشها آب و هوایی نیز صحبت کرده است.
وی گفت با پاپ فرانسیس راجع به اهمیت مبانی علمی صیانت از کره زمین و وظیفه اخلاقی کشورها در این زمینه جهت ساختن آینده ای بهتر جهت همه مردم مشورت کرده هست.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: کانادا | کاتولیک | کمیسیون | عذرخواهی | جاستین ترودو | بین الملل | کانادا | نخست وزیر کانادا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog